• 0544 669 52 44
  • info@kapadokyarentacar.net

Kapadokya

Kapadokya Hakkında

Kapadokya bölgesi binlerce yıllık jeolojik oluşumu ile ortaya çıkan doğal güzelliğinin yanı sıra, bölgede yaşamış yüzlerce medeniyetin bırakmış olduğu izlerle de dikkat çekmektedir.

Kayadan oyma kiliseler, keskenler, ticarethaneler ve yeraltı şehirleri başlıca dikkat çekici unsurlarındandır.

Son dönemlerde popülerleşen balon turları bölgenin ismini daha geniş kitlelere duyurmuştur.

Kapadokyanın Oluşumu

Kapadokya bölgesindeki enteresan yapıların oluşumu milyonlarca yıl önce başlamıştır. Bölge bir iç denizi barındırdırdıktan sonra suyun çekilmesi ile ortaya çıkan belki binlerce küçük volkanik tepeler oluşmuştur. Bu volkanik tepelerin püskürttükleri tüflarin oluşturduğu katmanlar, gece gündüz sıcaklık farkları ve yağmurun etkisi ile, katman farkları nedeni ile çok çeşitli yapılar ortaya çıkartmıştır. Volkanik lav kayasından daha çok tüf kayalarının varlığı bu yapıları işlenmeye müsait bir hale sokmuştur. İnsanların bu bölgeye geldiklerinde kendilerine ve hayvanlarına mekan olarak, bu yumuşak kayaları oymaları, bu bölgede çok enteresan yapıları oluşturmuştur.

Kapadokya’nın Geçim Kaynakları

Kapadokya bölgesinin oldukça popüler bir turizm destinasyonu olması nedeni ile birincil geçim kaynağı turizm sektörüdür. Turizmin dışında el sanatları ve tarım da varlığını küçük bir ölçüde bulundurmaktadır. Hayvancılık köy ve mezralarda halen devam etmektedir. Bunlarında dışında herhangi bir fabrika bölgesi ve işletmesi bulunmamaktadır. Yerel esnaflık ve devlet memurluğu tüm Türkiye’de olduğu gibi nufüsüna oranla Kapadokya bölgesinde de elbette mecburen varlığını eksik etmemiştir. Kapadokya turizminin varlığı taşımacılık sektörünü de oldukça geliştirmiştir. Taşımacılık firmalarının yanı sıra turistlerin ihtiyaç duyduğu oto kiralama hizmetlerini yapan esnaflardan bir taneside bizleriz 🙂 firmamızın ana sayfasın https://www.kapadokyarentacar.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Kapadokya’da Turizm Acentacılığı

Kapadokya bölgesini ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerin bir organizatör firmaya ihtiyaç duyması elzem bir durumdur. Otel rezervasyonları, ATV tour, Cappadocia Balloon Tours ve Airport transfer ihtiyaçlarının hepsini tek bir çatı altında satın alıp, tek bir muhatap almak kesinlikle tercih edilebilir. Bütün organizasyonlarınızı tek bir muhatap ile çözmek sizlere daha fazla rahat ve keyifli bir tatil yaşatabilir. Özellikle müşteri memnuniyeti prensibi ile çalışan bir Travel Agency ile çalışmak bütün tatilinizi kafanız rahat bir şekilde yaşamanıza yardımcı olacaktır. Bu konuda sizlere aynı firma işletmesi olarak Gomeda Valley Travel olarak yardımcı olmaktan mutlu olacağımızı bildiririz. Web Adresimiz https://www.gomedavalleytravel.com

kapadokya-balon-turu

kapadokya-balon-turu

kapadokya-balon-turu

kapadokya-balon-turu

kapadokya-dolunay

kapadokya-dolunay